חקר, כלי חשיבה, כללי, כתיבה יצירתית, למידה שיתופית

מהי משפחה מאושרת – למידה מבוססת פרויקטים (למ"פ)

תוכנית הלימודים הקרובה לליבי היא הלמ"פ מהי משפחה מאושרת. בפרויקט זה, נלמדים טקסטים ספרותיים העוסקים במשפחה על פי הסוגות השונות, והתוצר הסופי הוא כתיבת ספוקן וורד המבטא את התובנות האישיות של התלמידים. השאלה הפורייה — מהי משפחה מאושרת — עוררה בתלמידים עניין רב, סקרנות ספרותית ומרחב לביטוי אישי.

(Project-Based Learning ( PBL)

"למידה מבוססת פרויקטים"( Project-Based Learning) היא גישה פדגוגית קונסטרוקטיביסטית. תהליך הלמידה מושתת על עשייה פעילה של התלמידים, רלוונטיות לעולם התלמידים, מורה יצירתי ומקשיב, לומד עצמאי ומשתף וקהילת לומדים.  בגישה זו, הפרויקט מקדם התמודדות עם שאלה פורייה, המכוונת ליצירת תוצר סופי,  על-ידי הלומדים עבור קהל יעד אותנטי. מאפיינים המרכזיים שלPBL : תוכן אקדמי משמעותי; מיומנויות של המאה ה-21; קשר לעולם אמיתי ורלוונטיות;  שאלה מובילה או פורייה; תהליך של חקר מעמיק; תוצרים ואירוע מסכם; הצורך לדעת; עניין אישי ובחירה; ומשוב מתמיד לטיוטות מרובות. בהוראת ספרות השאלות הפוריות מתמקדות בפרשנויות טקסטואליות וביצירת תוצרים הולמים.

כפי שניתן לראות במצגת המצורפת ( תוכנן עם שיראל אטיאס שאלתיאל ), בפרויקט ניתן לשלב סוגות שונות : דרמה (חפץ, רכוש נטוש, אנטיגונה ועוד) סיפורים קצרים ( פרנהיים, חיזו בטטה, תיק שחור, שקיות יום ההולדת ועוד) וכיוצא בזה.

ת"ל מתמקדת ברכיבי ההערכה מגוונים: נייר עמדה, למידה שיתופית, מבחן וכתיבה יצירתית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s